O projekte

O sto rokov, ak nie skôr, budú technológie i umelá inteligencia súčasťou našich bežných životov, nezmení sa však túžba ľudí bývať komfortne a zdravo. Poradíme vám, ako už dnes stavať domy budúcnosti, v ktorých sa bude dobre a pohodlne bývať aj o 100 rokov.

Dobrý základ je magazín z dielne spoločnosti Wienerberger. Tvoríme pre vás inteligentné a praktické čítanie – pozeráme sa bližšie na témy, ktoré riešite pri stavbe domu.

trvacne byvanie pre generacie

Túžba po zdravom a komfortnom bývaní

Cieľom tvorcov magazínu je inšpirovať budúcich stavebníkov a vzbudiť v nich záujem práve o zdanlivo nenápadné aspekty stavby, ktoré však majú kľúčový význam pre našu planétu.

Súčasne veríme, že sa nám podarí vytvoriť komunitu nadšencov, ktorí sa stanú súčasťou našej iniciatívy na podporu trvalo udržateľného stavebníctva.

Praktický sprievodca stavbou – od myšlienky po spokojný život

Magazín má nielen inšpirovať vo svojom prístupe k bývaniu, ktoré bude zachované aj v budúcnosti, slúži tiež ako praktický sprievodca stavbou.

Poradí, ako sa zorientovať na trhu so stavebnými materiálmi, ako na úsporu energií v domácnostiach. Skúma, aký vplyv má vnútorné prostredie našich domov a bytov na zdravie človeka a ako dosiahnuť zdravý domov.

Prináša ekonomické aj technické témy, novinky, informácie o legislatívnych zmenách, ako aj o požiadavkách na materiály pre stavbu domov s ohľadom na budúcnosť, trvalú udržateľnosť a väčšiu symbiózu človeka s prírodou, tzv. zelenú výstavbu.

Ambasádori projektu

Na tvorbe kvalitného obsahu tohto magazínu sa spolupodieľa aj široký tím profesionálov so skúsenosťami a odbornými znalosťami z rôznych odvetví. Ambasádori projektu dobryzaklad.sk sa s vami delia o svoje myšlienky a názory na trendy vývoja v oblasti stavebníctva a architektúry, ktoré majú a budú mať priamy dosah na život každého z nás.

Máte otázky alebo pripomienky? Máte pre nás námet na článok? Napíšte nám!