rodinny dom s fasadou zo skridly

Dokonalý celok – rodinný dom v Alsasku, Francúzko

Tento samostatne stojaci rodinný dom s výnimočnou architektonickou krásou sa nachádza na úpätí pohoria Vogézy, hneď za hranicou nemeckého Čierneho lesa, kde sa zbiehajú rôzne úrovne krajiny.
Ako možno súčasnú architektúru čo najlepšie navrhnúť tak, aby zapadla do okolia? Nie sú to len hranice medzi vnútorným a vonkajším prostredím, ale aj medzi strechou a fasádou.

Strecha bola postavená s dvoma sklonmi, 45° a 55°, zo škridiel terakotovej farby, ktoré plynule prechádzajú do fasády. V tomto konkrétnom prípade architekt zvolil štvorcovú verziu , aby domu dodal historickú aj súčasnú kvalitu. Rozhodnutie použiť na fasáde strešnú škridlu umožnilo architektom skryť niektoré technické prvky stavby, ako napríklad odkvapy, a zároveň vytvoriť ohromujúci efekt, ktorý spája tradíciu a modernu. Jeden koniec štítu je plne presklený, čo dáva budove jedinečnú formu a vytvára nový zmysel pre priestor vo vnútri. Obytné priestory sú otvorené, neexistujú žiadne jasne definované hranice medzi záhradou a vnútorným priestorom, čo zvyšuje pocit spolužitia s prírodou. K tomuto dojmu samozrejme prispievajú aj výhľady na okolité vinice a Čierny les.

VIAC O REALIZÁCII
Rodinny dom s tehlovou fasadou

Viacgeneračný rodinný dom s tehlovou fasádou, Nemecko

Štýlový tehlový dom, Veľký Meder

Rodinný dom s exkluzívnou škridlou, Rakúsko

Rodinny dom s keramickou skridlou

Rodinný dom Rakúsko