Epizóda 1: Stavba z tehál ide rýchlo

Keď viete, ako na to, ide to skoro SAMO. V tomto videu vás Samo Trnka presvedčí, že murovať s tehlami sa dá iba rýchlo alebo ešte rýchlejšie. To, že je stavba z tehál pomalá je iba mýtus.

Moderné stavebné systémy z tehál Porotherm urýchľujú a zjednodušujú stavbu. Stavebný systém z brúsených tehál prináša nezameniteľné výhody rýchlym a jednoduchým spôsobom realizácie, ktorá minimalizuje riziko vzniku konštrukčných chýb v hrubej stavbe.

Brúsené tehly sa vyznačujú presnými ložnými plochami, čo významne prispieva k eliminovaniu tepelných mostov v hrubej stavbe a zároveň umožňuje spájať tehly pomocou malty pre tenké škáry (cca 30 % úsporu času) alebo murovacej peny Dryfix, kde je celková úspora čau 50 % oproti klasickému murovaniu. Murovanie na tenkovrstvovú maltu výrazne znižujú podiel malty v murive, pri použití peny úplne odpadá použitie malty. Menšie množstvo malty v ložných škárach znižuje množstvo technologickej vlhkosti, ktorá sa dostáva do muriva, čo je v prospech jeho tepelnoizolačných vlastností.

Použitie doplnkových tehál pri vytváraní detailov nielenže optimalizuje použitie stavebného materiálu a minimalizuje chyby pri realizácii, prináša tiež výrazné zlepšenie tepelnoizolačných vlastností detailov, akými sú rohy, parapety a ostenia okien. Doplnkové tehly šetria stavebný materiál, ale aj čas, ktorý by bol inak potrebný na vytváranie chýbajúcich doplnkov priamo na stavbe.